Wilno 2008

14 lipca 2008 roku mogliśmy spotkać się znów z Żołnierzami z klubu "Wrzesień'39" w Miednikach Królewskich. Radość była podwójna, jakby spotęgowana przez te dwa lata oczekiwań na Spotkanie.

Tradycyjnie rozpoczęte od Spotkania na cmentarzu w Niemieżu nad mogiłą Śp.Aleksandra Olenkowicza, Opiekuna i współtwórcy Klubu, który w 1992 roku nawiązał kontakt z naszym Kołem Kombatantów przy AGH w Osobie (już śp.)Profesora Wacława Leskiewicza. Tutaj ks.dr Andrzej Szczotka przewodniczył modlitwie za zmarłych Kombatantów i Członków Ich Rodzin. Dodatkową radość i pokrzepienie sprawili księża Jan i Karol, modląc sie z Członkami Rodzin przy grobach zmarłych, spoczywających na cmentarzu w Niemieżu śp. Michała i Janiny Skuratów i śp. Antoniego Masalskiego.

....W zadumie udaliśmy się na Wspólną Ofiarę Mszy Świętej w kościele p.w. Świętego Kazimierza Królewicza w Miednikach Królewskich, sprawowaną m.in. za zmarłego, tydzień przed naszym przyjazdem, naszego Przyjaciela i nauczyciela śp. Eugeniusza Skórko. - Do Mszy świętej służył ojciec Franciszkanin - ksiądz proboszcz Świętego Kazimierza Królewicza (co rok spełniał tę posługę właśnie śp. Eugeniusz).

Na uroczystą agapę, tradycyjnie przygotowaną przez naszego Przyjaciela panią Irenę Skórko (i Jej Przyjaciół)udaliśmy się do Szkoły. Jak było - proszę zobaczyć na fotografiach, które Uczestnicy wykonali. Pierwszą prezentacją są fotografie wykonane przez mgr Elżbietę Markowiak - synową naszego prezesa.

...innych osób, za jakiś czas.

DZIEKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I OFIARODAWCOM

- W IMIENIU CZłONKOW KOłA KOMBATANTOW przy AGH i Klubu "WRZESIEN'39" w Miednikach Królewskich -Grażyna Tyszownicka.

Wybierz:

 


Koło Kombatantów przy AGH
Al. Mickiewicza 30. 30-059 Kraków
Koło czynne pon. - pt. w godz. 11:00 - 13:00
Telefon: (012) 617-36-05
E-mail: komb@agh.edu.pl